Mercury F 50 ELPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
Mercury F 50 ELPT EFI
Sikkerhed og stabilitet er en høj prioritet hos Mercury 4-takterne. Fra første gang du drejer nøglen, kan du regne din motor. Den udviklede teknologi, slidstærke komponenter, smarte funktioner og en fortræffelig benzin økonomi, kombineret med bådindustriens førende garanti ordning der giver dig sikkerhed mange år frem.
Stort styrehåndtag
Interessen for ekstra montering af stort styrehåndtag på åbne gummibåde, RIB- og glasfiberbåde er steget, hvor det ekstralange styrehåndtag med en praktisk monteret powertrim-knap tilbyder nem og sikker betjening lige ved hånden.
Sportsfiskere elsker muligheden for trollinghastighed, hvor man kan indstille båden til præcist den hastighed, hvor fiskene bider på.
Mercurys 50 hk, giver også mulighed for opgradering med tyverisystemet (TDS) eller Mercurys avancerede Active Trim system.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Specifikationer
| Cylindrar | 4 |
| hk | 50 |
| Växling | F-F-B |
| Kilowatt | 36,8 |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Cylindervolym | 995 |
| Start | Elektrisk |
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Garanti | 2 års reklamationsrätt, möjlighet till 5 års garantiprogram |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| Typ | 4-takts |
| Vikt | 112 kg |
| Max. varvtal | 5 500–6 000 |
| Laddningsanläggning (Amp) | 18 |
| Skuldsättningsgrad | 1,83:1 |
| Färg | Svart |
| Bränslesystem | Elektronisk bensininsprutning |
| Trimningsinställningar | Powertrim |
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.
Priser
Find forhandler af Mercury F 50 ELPT EFI
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 50 ELPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
SÄSONGSPRIS
OVERLIK
| Cylindrar | 4 |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| hk | 50 |
| Vikt | 112 kg |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Start | Elektrisk |
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Bränslesystem | Elektronisk bensininsprutning |
| Trimningsinställningar | Powertrim |
Varenr: 1F51413GZ
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.