Mercury F 60 ELPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
Mercury F 60 ELPT EFI
Motor leveres inklusiv SmartCraft SC 1000 monitor. Mercurys 60 hk, giver også mulighed for opgradering med tyverisystemet (TDS) eller Mercurys avancerede Active Trim system.
Sikkerhed og stabilitet er en høj prioritet hos Mercury 4-takterne. Fra første gang du drejer nøglen, kan du regne din motor. Den udviklede teknologi, slidstærke komponenter, smarte funktioner og en fortræffelig benzin økonomi, kombineret med bådindustriens førende garanti ordning der giver dig sikkerhed mange år frem.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram. Priser er vist både med og uden udstyr, uden udstyr er prisen helt uden rigging og propeller.
Specifikationer
| Cylindrar | 4 |
| hk | 60 |
| Växling | F-F-B |
| Kilowatt | 44,1 |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Cylindervolym | 995 |
| Start | Elektrisk |
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Garanti | 2 års reklamationsrätt, möjlighet till 5 års garantiprogram |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| Typ | 4-takts |
| Vikt | 112 kg |
| Max. varvtal | 5 500–6 000 |
| Laddningsanläggning (Amp) | 18 |
| Skuldsättningsgrad | 1,83:1 |
| Färg | Svart |
| Bränslesystem | Elektronisk bensininsprutning |
| Trimningsinställningar | Powertrim |
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.
Priser
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 60 ELPT EFI
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 60 ELPT EFI
Elektrisk start + PowerTrim
SÄSONGSPRIS
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Cylindrar | 4 |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| hk | 60 |
| Vikt | 112 kg |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Start | Elektrisk |
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Bränslesystem | Elektronisk bensininsprutning |
| Trimningsinställningar | Powertrim |
Varenr: 1F60413GZ
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.