Mercury F 4 MLH
Håndstart + Styrehåndtag
Mercury F 4 MLH
Lätt att transportera.
Mercurys 4-taktsmotorer på 4 hk levereras som standard med inbyggd bränsletank, extern bränslekran och möjlighet att ansluta en extern bränsletank. En inbyggd bränsletank innebär att du inte behöver ansluta en extra tank som tar upp plats, men för dig som seglar extra långt kan en extern tank anslutas på några sekunder.
Flera trimlägen förbättrar seglingsegenskaperna och gör det möjligt att segla på grunt vatten.
Enkel start.
Det automatiska dekompressionssystemet avleder cylindertrycket för att minska den dragkraft som krävs för att starta motorn.
Priset gäller för flera modellvarianter. Se prislistan i PDF-format för hela modellutbudet.
Specifikationer
| Cylindrar | 1 |
| hk | 4 |
| Växling | F-F-B |
| Kilowatt | 2.9 |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Skuldsättningsgrad | 2,15:1 |
| Färg | Svart |
| Bränslesystem | Förgasare |
| Trimningsinställningar | 6 manuella |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| Typ | 4-takts |
| Vikt | 25 kg |
| Max. varvtal | 4500–5500 |
| Cylindervolym | 123 |
| Start | Manuell |
| Styrning | Styrhandtag |
| Garanti | 2 års reklamationsrätt, möjlighet till 5 års garantiprogram |
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.
Priser
Se flere varianter
Udvalg af varianter – priser kan variere
Find forhandler af Mercury F 4 MLH
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Mercury F 4 MLH
Håndstart + Styrehåndtag
SÄSONGSPRIS
FLERE VARIANTER
Udvalg af varianter – priser kan variere
OVERLIK
| Cylindrar | 1 |
| Kategori | Fyrtaktsmotor |
| hk | 4 |
| Vikt | 25 kg |
| Akterpejlshöjd | 508 mm |
| Start | Manuell |
| Styrning | Styrhandtag |
| Bränslesystem | Förgasare |
| Trimningsinställningar | 6 manuella |
Artikelnummer: 1F04211BL
Material
Nedan hittar du prislistor och/eller broschyrer för produktkategorin.